Září ve II. oddělení

Září ve II. oddělení 1 Na začátku školního roku jsme se ve II. oddělení navzájem seznamovali, poznávali, povídali si o proběhlých letních prázdninách a vyráběli pravidla školní družiny.

Čas jsme využívali nejen k hrám, ale také k tvoření a malování. Pro své spolužáky si děti z 3. ročníku připravily i loutkové představení O červené Karkulce, které se všem líbilo. Při každém krásném počasí jsme co nejvíce využívali školní zahradu k pohybovým hrám a vzájemnému setkávání. Poté co se nám začalo počasí kazit a citelně se ochladilo, malovaly a vyráběly děti tzv. čaj proti nachlazení.

Během školního roku nás ve družině čeká projekt „Letem světem“. Každé dva měsíce budou děti cestovat po různých kontinentech a státech. Na úvod děti vyráběly dopravní prostředek, kterým pomyslně budou navštěvovat daná místa. Během dvou měsíců budou pokaždé poznávat jiný kontinent a stát, prozkoumávat historické památky a poznávat místní zvyky, tradice a typické pokrmy. Na konci školního roku si děti vytvoří mapu míst, které procestovaly ve školní družině.

Markéta Maňáková

fotogalerie zde