Historie

Budova naší mateřské školy je umístěna na okraji vesnice Pohořelice. Obec leží nad Napajedly, na návrší vystupujícím od levého břehu řeky Moravy. Upoutává pěknou polohou a dalekým výhledem do údolí Moravy a Dřevnice.

Budova byla postavena v roce 1972, je dobře vybavena a údržba se provádí průběžně, dle potřeby a finančních prostředků obce. Součástí budovy je školní jídelna, ve které se poskytuje závodní stravování ZŠ a OÚ.

V roce 2002 byla v mateřské škole provedena rekonstrukce sociálního zařízení a byla opravena dlažba na terase. Následně byla terasa i zastřešena, což umožňuje její využití po celý rok k různým činnostem-malování, cvičení, volné hry, pokusy se sněhem a vodou, v letních měsících koupání v bazénku. V roce 2007 byla provedena výměna oken.

Od roku 2009 je mateřská škola dvoutřídní s celkovou kapacitou 35 dětí. Mateřská škola má k dispozici rozlehlou školní zahradu, kterou využívá v závislosti na počasí.

Mateřská škola sousedí a úzce spolupracuje se Základní školou a Obecním úřadem v Pohořelicích, který sídlí ve stejné budově jako MŠ.