Mladý zdravotník

Mladý zdravotník 1 Mladý zdravotník

V rámci projektového odpoledne jsme si pozvali paní J. Kostkovou a paní L. Ostřanskou, aby dětem udělaly přednášku na téma první pomoc. Na začátku prezentace, byly děti seznámeny s pojmem první pomoc a co dělat, než přijede rychlá záchranná služba, jaké jsou důležitá telefonní čísla IZS a jakou pomůckou si tyto čísla nejlépe zapamatovat. Dále byly děti seznámeny  s nástrahami nebezpečí např. opuštěných domů, stavenišť, bazénů, kanálů apod.,. V další části byly dětem uvedeny  příklady, co se může stát a jak poskytnout první pomoc např. při bodnutí hmyzem, popáleninách,  zlomeninách, otravách, vdechnutí, krvácení, atd.

Na závěr si děti prakticky vyzkoušely telefonát na záchrannou službu, např. při bezvědomí; dále ve dvojicích praktikovaly stabilizovanou polohu a v neposlední řadě se učily, jak  ošetřit drobná poranění.

Dětem se přednáška velmi líbila a tímto děkujeme L. Ostřanské a J. Kostkové, že si udělaly čas a přišly za námi do školy.

fotogalerie zde

Vytvořeno: 28. 5. 2021