Poznávací výlet na Statek Horní Dvůr

Poznávací výlet na Statek Horní Dvůr 1 Měli jsme domluvené pěkné počasí a to se taky stalo.

Když jsme odjížděli ráno od školky, žačínalo poprchat. Během cesty se déšť postupně vytratil a tak nám to vydrželo až do okamžiku, než jmse nastoupili do autobusu na cestu zpět.

Výlet byl úplně super a myslím, že se nám všem moc líbil.

Děti si mohly projít ohrady všech zvířat, nakrmil lamy, ovečky, slepice, kravičky i kozu. Nevynechaly návštěvu kurníku, a prohlídku konírny. To vše s odborným výkladem. Součástí konírny byla jízdárna, kde se koníci i poníci cvičí. A protože byl písek na zemi hodně rozházený, neváhaly děti vzít do svých rukou hrábě a lopaty a celý tento prostor řádně  upravily. Poté jsme se všichni vydali k historické studni na statku, která je obrovská jak svým obvodem, tak i hloubkou.

V druhé části exkurze nás paní majitelka seznámila se svými koňmi ve stájích. Děti si mohly koně pod dozorem pohladit a jednoho moc hodného a neskutečně trpělivého poníka vyhřebelcovaly. Taky si zkusily nasednutí do sedla.

V poslední části programu dostaly děti dřevěná kolečka, kladiva a opravdové hřebíky. To byla paráda. Teď už můžou doma pomáhat tatínkovi nebo dědečkovi. Zkoušei jsme přišívat dřevěné knoflíky speciální jehlou a další a další věci.

Bylo by toho víc, ale čas utekl jak voda a my jsme se museli vrítit do školky.

Ale bylo to úplně supér!

Vytvořeno: 12. 10. 2021
Poslední aktualizace: 12. 10. 2021 13:26